Przekazujemy miastom defibrylatory AED.
AED to urządzenie medyczne, bezcenne w przypadku zagrożenia życia. Za pomocą prostych komunikatów podpowiada krok po kroku, jak przeprowadzić reanimację. Kilka minut, które może ocalić komuś życie.
Urządzenia ratujące życie umieszczamy w centralnych punktach miast. W widocznym i ogólnodostępnym miejscu. Lokalizacje możesz sprawdzić na mapie powyżej.
To proste. Zobacz film instruktażowy.
Droga pełna samochodów poruszających się jeden za drugim. Słyszymy w oddali powtarzający się sygnał. Dźwięk z sekundy na sekundę jest coraz głośniejszy. Karetka, straż pożarna, radiowóz policyjny? Nie ma czasu na zastanawianie się… pojazd jest coraz bliżej, a Ktoś czeka na pomoc. Co zrobić? Jak zareagować?
Potrzebna jest szybka reakcja i właściwa decyzja, aby umożliwić szybki przejazd. W tym momencie należy zachować spokój, szczególną ostrożność i utworzyć Korytarz Życia.
Korytarz życia to miejsce pozostawione dla pojazdów ratunkowych. Zachowanie, jakie powinno być w abecadle każdego kierowcy.
Utworzenie takiej przestrzeni dla przejazdu pojazdów uprzywilejowanych jest szczególnie ważne na autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Wtedy czasu na odpowiednią reakcję jest naprawdę niewiele i współpraca wszystkich kierowców jest czasami na wagę życia.
W ten sposób po środku drogi utworzysz przestrzeń, którą będą mogły przejechać służby ratunkowe.
Poniżej przedstawiamy animację, jak wygląda prawidłowo utworzony korytarz.
Uwaga! Od 6 grudnia 2019 r. o korytarzu życia przeczytasz również w kodeksie drogowym.
Prędkość (km/h):
Korzystaj z pasa rozbiegowego i zachowaj ostrożność. Zmień pas w miarę możliwości. Ktoś inny chcę dołączyć do ruchu na autostradzie? Zrób miejsce i pozwól innym płynnie wjechać na autostradę.
Zdenerwowanie, bezsenność, przemęczenie. Wszystko wpływa na Twój stan psychofizyczny w czasie jazdy. Wyruszaj w podróż wypoczęty i zrelaksowany.
Bezpieczną czyli taką, która umożliwia pełne panowanie nad pojazdem. W każdych warunkach i w sytuacji zwiększonego natężenia ruchu.
Nie przekraczaj 140 km/h. Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania.
Negatywne emocje mogą przyczynić się do złych decyzji na drodze i przesadnej nerwowości. Odpręż się i „wrzuć na luz”.
Taki scenariusz nam pasuje.
Na lewy pas wjeżdżaj tylko wtedy, gdy chcesz wyprzedzić inny pojazd.
Uzupełniaj energię podczas jazdy. Zatrzymaj samochód w bezpiecznym miejscu, zjedz posiłek i uzupełnij płyny w organizmie.
Złap dystans. Unikaj „jazdy na zderzaku”.
Odpowiednia odległość umożliwi Ci bezpieczne hamowanie.
Przerwa w czasie jazdy to niezbędny element dłuższej podróży. Pozwól sobie na 10-15 minut przerwy na 2 godziny jazdy.
Na autostradzie te manewry są zabronione. Narażają na niebezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
Przegapiłeś zjazd z autostrady? Jedź dalej i skorzystaj z kolejnego.
Sprawdź skutki uboczne leków, które przyjmujesz. Upewnij się, że nie wpłyną one na Twoją koncentrację w czasie jazdy. Czytaj dokładnie ulotki.
Refleks to podstawowy atrybut każdego kierowcy. Ćwicz regularnie swój umysł i ciało. Aktywność fizyczna pozwoli utrzymać refleks na dłużej.
Awaria pojazdu i zagrożenie życia. To dwie sytuacje, w których możesz zatrzymać się na poboczu.
Pamiętaj o kolejności działania. Włącz światła awaryjne, załóż kamizelkę odblaskową i ustaw trójkąt ostrzegawczy, 100 m od Twojego pojazdu. Wezwij pomoc.
Dobry wzrok to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Staraj się nie przeoczyć niczego . Badaj regularnie stan swoich oczu.
Trzymaj się prawego pasa.
Przygotuj się do manewru i zasygnalizuj go wcześnie. Uważnie obserwuj drogę i dostosuj prędkość.
Przegląd techniczny samochodu to nie wszystko. Pamiętaj również o przeglądzie swojego stanu zdrowia. Badaj stan samochodu i zdrowia, dla bezpieczeństwa.
Bezpieczna Autostrada_event edukacyjny w Opolu
– 7 września 2019
Bezpieczna Autostrada_event edukacyjny w Końskich
– 11 maja 2019
Bezpieczna Autostrada_event edukacyjny MOP Sołeczno
– 23 lipca 2019
Bezpieczna Autostrada_event edukacyjny MOP Sołeczno
– 23 lipca 2019
Głównym celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa na autostradach poprzez zwiększenie świadomości kierowców w zakresie prawidłowego poruszania się po drogach szybkiego ruchu oraz promowanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Przez cały 2018 rok edukujemy kierowców podczas naszych eventów w Miejscach Obsługi Pasażerów i w Punktach Poboru Opłat. Dodatkowo kampania obejmuje szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników obsługi autostrad, wyposażanie wybranych stacji w profesjonalne zestawy do udzielania pierwszej pomocy, dwie edycje konkursu dla kierowców i dystrybucję materiałów informacyjnych.